Jmenuji se Petra Berková a jsem narozena ve znamení Vodnáře.

Mým rodištěm je Severní Morava, město Šumperk, které je blízko Velkých Losin, kde probíhaly v 17. stol. čarodějnické procesy. Již toto místo a původ určilo mnohé v mém životě…

A jak jsem se dostala k tomu, kde se nacházím právě teď? 

    V mládí jsem bývala nemocná – nachlazení, chronické angíny, atopický ekzém a další neduhy, které jsou společností označovány jako „normální“. Normálně jsem žila, normálně jsem jedla a snažila se zapadnout na malém městě do průměru. Vždy jsem cítila, že existuje něco více, něco za oponou. K poznání, co je v Matrixu, mě dovedla nemoc, se kterou si klasická medicína nevěděla rady. Posílala mě od čerta k ďáblu s žádným výsledkem. Nebyla jiná možnost než se modlit. Síla záměru mé duše být zdravá mě zavedla k alternativnímu lékaři a po vyšetření přístrojem EAV jeho verdikt zněl: „Děvče, jsi na pokraji závažné nemoci, jediné, co pomůže je dieta bez lepku, živočišných produktů a k tomu přidáme působení čínské medicíny.“ A světě div se. Čtyřletá vleklá nemoc vymizela po 4 měsících náročného detoxu (od MUDr. Jonáš - tenkrát původně dovážená z Německa), po kterém se mé tělo zbavilo všeho nahromaděného odpadu (fyzického, psychického). Aha, takže jedině změna starých vzorců v jídle, myšlení a emocích, dokáže pomoci. S tímto poznáním jsem se vrhla do studia působení jídla a emocí na tělo. Prošla si a vyzkoušela na sobě různé výživové směry jako makrobiotika, výživa dle krevních skupin, metabolické typy a zkoumala, jak na ně mé tělo reaguje. Zajímalo mne, jak to mají ostatní lidé a chtěla jsem jít dál, a tak jsem rok pracovala ve Světě zdraví, kde jsem se měla možnost setkat s desítkami lidí s podobnými zdravotními problémy vč. problémů s váhou. A tak se zrodila má práce – výživový poradce. Vytvořila jsem svůj koncept intuitivního jídelníčku, který je založen na detoxikaci, díky které jsem začala znovu poslouchat své tělo, a to samo určí, co je pro mne v danou chvíli nejlepší.

    Původně jsem chtěla studovat psychologii, nakonec ale vyhrál obor fyzioterapie – zkoumání těla a psychiky mne vždy fascinoval. A i při praxi na rehabilitační ambulanci jsem vždy bývala takový poloviční psycholog. První knihu Moc podvědomí jsem dostala od kamarádek na střední škole a další knihy, setkávání se zajímavými lidmi – léčiteli, astrology, šamany – pokračovalo hlavně v Praze, kam jsem se z Moravy přestěhovala. Uvědomila jsem si, že sama jsem čarodějka a kněžka a vlastně jsem v kruhu své duchovní rodiny. V Praze jsem se cítila jako doma, zde jsem konečně zažila pocit svobody a měla jsem možnost vyjádřit sama sebe. Obrazy a jejich skrytá sdělení mně vždy lákaly, netrvalo dlouho a prošla jsem celoroční školou tarotu – vynořovaly se obrazy z nevědomí a odpovědi na mé otázky mi obrátily život vzhůru nohama. Chtěla jsem předávat tuto zkušenost dál, a tak jsem se stala kartářkou, tou, která z nevědomí tlumočí skrytá poselství člověku na světlo světa.

    Další z mých velkých koníčků je tanec. Od mala byl nedílnou součástí mého života – moderní gymnastika, scénický tanec, orientální tanec. Je krásné být v těle a vědomě si jej užívat. Proto jsem se i rozhodla spolupracovat s pohybovými centry a fitness. Působila jsem v tanečním divadle Bílá Velryba, kde jsem tancovala v projektu Měsíční Spirála v archetypu čarodějky a archetypu panny, Bohyni Dianu. Prošla jsem si hlubokou transformační cestu s úžasnými ženami, která mi dala sílu tvořit a dělat ve svém životě potřebné změny s láskou a pokorou. Dalšími projekty byly Muž a Žena, Tango na boso, Volání Velryby. 

Rodičům, učitelům a přátelům na své Cestě děkuji.

Více o mne na Petra

Vzdělání a praxe:

 • Gymnázium Šumperk.
 • VOŠ - zdravotnická - obor Fyzioterapie, Brandýs nad Labem.
 • 3 roky praxe ve zdravotnické ambulanci.
 • Rok praxe ve Světě zdraví - praktická aplikace Komplexní nutriční typologie, kterou vytvořil RNDr. Petr Fořt, CSc. 
 • Rok praxe Expreska, s.r.o. - centrum na Odkyselení a detoxikaci organismu.
 • 10 let působení v oblasti realit a developerských projektech, Makléři na doporučení 
 • Vedoucí výživové poradny pro  Elixír studio
 • Výživová poradkyně pro 30ti denní výzvu 
 • Výživová poradkyně pro fitness Expreska Pankrác
 • Spoluzakladatelka webu se zaměřením na detoxikaci těla SMOOTHIEBAR
 • Doporučení na pořádnou očistu Zázračná citronová kůra

Kurzy a semináře:

Výživa:
Další: