Výzva (pro) zhrzelé milenky

25.03.2020 08:55

Psáno pro všechny ženy, které se ocitají v mileneckých vztazích a již toho mají plné zuby. Šťastné a spokojené milenky ať toto nečtou.
V první řadě je si potřeba definovat pojem milenka, wikipedie mluví takto: 

„Milenec či milenka je nejčastěji označení pro sexuálního partnera v obecném smyslu a nebo současně pro označení osoby, která vystupuje jako třetí postava ve vztahu dvou lidí s citovými nebo sexuálními vazbami na jednu ze stran vztahu.“
    Podtrženo a sečteno se jedná o ryze sexuální vztah, na kterém se domluvili muž a žena, takže to vypadá jako dohoda pěkně vyrovnaná a rovnoprávná. Jenže my ženy sexuálním aktem přijímáme celou energetiku muže, s jeho karmou, rodem, minulými vztahy, to vše si do sebe načteme, což nás do velké míry ovlivní. A žena si jakýmkoliv sexuálním stykem otevírá srdce, tedy sama sebe, celou svou bytost, ze které muž posléze čerpá (to je také jeden z důvodů, proč někteří muži mají tolik energie). Takže se bytostně zamilujeme, cítíme srdce, vazbu, dotyčný muž ne a zde je právě ta disharmonie, kterou jako ženy vnímáme a z čeho jsme v hloubi své duše nešťasné, nespokojené, otrávené.

A proč píši tento článek? Protože se mi podařilo z jednoho, dalšího v řadě, rozjetého mileneckého vztahu vyvázat. A poradím, jak se vyvázání dá zvládnout a na co se při tom zaměřit:

  •  Vztah s otcem je to první muž, který určuje průběh našich pozdějších vztahů s muži. Pokud v rodině nebyl, nebo byl emočně nedostupný, vybíráme si stejné vztahové vzorce.
  • Bývalý vztah je potřeba opravdu ukončit. Říci si: „Skončilo to“ a procítit vše, co s tímto ukončením přichází a zároveň poděkovat.
  •  Hluboká Láska k sobě. Vnitřně se s touto láskou spojovat, modlit si a přát si ji cítit.
  • Další možností je spojování se s archetypem Máří Magdalény – to byla ta, která měla v sobě spojené dva principy:  matku=mateřský princip a zároveň milenku= kněžku. A to je přesně to, co potřebujeme v sobě ženy spojit, abychom mohly být ve funkčním vztahu a zároveň v sobě měly aktivovanou i posvátnou milenku.

    A jak může probíhat taková čistka, když se ze vztahu vědomě vyvazujete? U mě to probíhalo přes tělo, kdy mi jedou většinou i rodové i karmické zkušenosti. Takže může přijít obrovská bolest, v tu chvíli pomůže jít k zemi a opřít se o ní. Vnímala jsem bolest minulých milenek, tváře a energie, modlila jsem se, ať se vše uvolní, pomáhá pláč a nechat vše projít. Říci si pouštím tě muži ze svého života, ze své pánve, rozloučit se a zase pustit všechny emoce, které přichází. Další důležitou fází je vztek, který je potřeba si dovolit (jako malým holčičkám nám bylo říkáno, nevztekej se atd. a to je potřeba v sobě zrušit), dovolit si krásně od plic si zanadávat, zabouchat si do polštáře, zatancovat si na nějakou rockovou písničku. 
Pak v racionální fázi pomůže uvědomění, že nejsme v celém procesu samy, že máme velikou podporu našich průvodců, Duše, vyššího já, životního principu naší Shakti a že kolem je spousta vědomých a skvělých mužů, které jsme jen přes svůj milenecký filtr = filtr musím trpět jako milenka, neviděly. A také jsou kolem nás ženy, jejichž příběhy jsou podobné těm našim a že se jako ženy můžeme společně podpořit.
    A hlavně na nás ženy apeluji, že když nás bude více, které z tohoto bludného kruhu vykročí směrem do vědomých vztahů nové, vodnářské, doby, nebudou pak muži moci chodit za milenkami, protože ty milenky již budou ženy v hluboké Lásce samy k sobě.

P.S. Napsáno 24.3. 2020 v den Novolunní v ohnivém Beranovi.