Cesta do Síly v ženském těle

14.10.2019 19:33

Jako největší žrout energie bytosti v ženském těle vnímám nepřijetí sama sebe – fyzického těla, emočního, mentálního a karmického.

Zdroje energie všeobecně jsou: Ženské kruhy (pro muže Mužské kruhy), Síla předků, Příroda a její elementy, spojení se Zdrojem v sobě, s Mistry – buď v sobě, nebo pokud někdo má i fyzického mistra.

Ženské tělo – cykličnost – pak může být i Zdrojem síly po jeho přijetí. Temnoty i Světla ženy, bez lpění a posuzování.

Dále v mentálním těle – důležitost pozorování myšlenek a neztotožňování se s nimi.

V emočním těle – důležitost pozorování emocí, které následují po myšlenkách, jako další technika je totální přijetí a prožití emocí, projití jeho bouřemi.

Jak přijímat svoji cykličnost?

Prošla jsem již dlouhou Cestu, která stále nekončí J Protože mne toto téma vždy fascinovalo a přitahovalo a tušila jsem tam právě ten jeden ze zdrojů ženské Síly, přitáhla jsem si do života taneční projekt Měsíční spirála, kde jsem několik let tančila a skrze tělo nechala tuto moudrost promlouvat. Byl to 5 letý proces, který jsem ještě podpořila psaním si cyklického deníku, den po dni a naciťováním se na všechny aspekty sama sebe, vč. archetypů bohyň a silových zvířat, které jsou součástí našeho kolektivního nevědomí a jsou také posilujícím aspektem na cestě k ženskému sebe přijetí. 

Existují 4 základní archetypy, kterými v rámci cyklu jako ženy procházíme: 

  • Archetyp Panny 
  • Archetyp Matky
  • Archetyp Čarodějky
  • Archetyp Vědmy
Další důležitou sou-částí naší psyché jsou: 
  • Černá luna
  • Bílá luna

Knihy síly pro ženy:

Moje topka:  Zasvěcení, Přechod čarodějů, Brida,  Kurandera, Hadí žena.

Další: Ženy, které běhaly s vlky, Rudý měsíc, Cyklická žena.